• Novinky

      • Exkurzia vo Volkswagen Slovakia v Bratislave ...... 26. - 27. 09. 2016

      • Po úspešnej sérii exkurzií do automobiliek na Slovensku a dokonca aj v Českej republike sa vedeniu školy znova podarilo zabezpečiť vstup do jednej z nich - Volkswagenu Slovakia a.s. v Bratislave. Začiatok školského roka si tak žiaci učebného odboru autoopravár-mechanik spestrili výletom na druhý koniec republiky. Dlhá cesta sa vydarila, prehliadka závodu bola zaujímavá. Žiaci mohli vidieť prácu v troch rôznych výrobných halách. Navštívili halu na výrobu karosérií, na výrobu motorov a prevodoviek a na záver montážnu halu, ktorej výsledkom je hotový automobil. Zaujímavé bolo sledovať prácu transportných, zváracích, či testovacích robotov. Byť v Bratislave a nevidieť dôležité miesta týkajúce sa histórie či súčasnosti by bola škoda, preto bola exkurzia doplnená aj ďalším programom – vychádzkou po starej Bratislave, výstupom na hrad Devín a tesne pred exkurziou zostal čas aj na prehliadku vodného diela Gabčíkovo.

        

      • Naši prváci na Hatfe - spoznávací pobyt ...... 12.-13. 09. 2016 a 22.-23. 09. 2016

      • Novinkou na našej škole sa stal spoznávací pobyt prvákov v Škole v prírode sv. Lukáša na Hatfe, v blízkosti obci Viničky. Hneď v prvých týždňoch po nástupe prvákov na našu školu sa žiaci I.H a I.B v prvom turnuse (12.-13.09.) a žiaci I.A a I.D v druhom turnuse (22.-23.09.) spolu so svojimi triednymi učiteľmi, školským duchovným o. Cyrilom Jančišinom a o. Teodorom Šangrikom zúčastnili spoznávacieho pobytu, ktorý bol plný hier, zábavy a aktivít. Cieľom bolo lepšie sa navzájom spoznať, predstaviť ducha našej cirkevnej školy, no predovšetkým uľahčiť prvákom ich začiatky v novom prostredí a vytvoriť medzi nimi jeden tím.
       Tento prvý spoznávací program sa stretol s veľkým úspechom a to nielen pre vysokú účasť žiakov (66 žiakov v oboch turnusoch), ale aj pre spoluprácu s animátormi Košickej eparchie, šiestimi mladými ľudmi, ktorí venovali svoj voľný čas, aby odovzdali svoje skúsenosti s animovaním mladých ľudí. Boli to práve animátori, ktorí dokázali spolu so žiakmi našej školy premeniť dva dni poznávacej akcie na čas plný zábavy. Samotní animátori povedali o našich žiakoch: "Boli ste super!" Posúďte sami a pozrite si fotografie, na ktorých je zachytená atmosféra tých dní.

        

      • Návšteva Európskeho parlamentu v Štrasburgu ...... 10. - 14. 09. 2016

      • V dňoch 10. – 14. septembra 2016 sme traja študenti (Sofia Džerengová, Tatiana Demeterová, Maroš Jožiov) spolu s našou pani učiteľkou Mgr. Bérešovou navštívili Europarlament v Štrasburgu. Pozvala nás europoslankyňa, pani Monika Smolková. Odchod bol 10.09.2016 o 22. hodine z košickej autobusovej stanice. Dlhú a náročnú cestu nám spríjemňovali babky folkloristky z Čane. Do Francúzska sme docestovali v nedeľu o 17. hodine. Ubytovali nás v krásnom hoteli a v ešte krajšom mestečku Eirstein. Videli sme tu veľa nádherných malých domčekov, ktoré si zachovali svoj pôvodný historický vzhľad. Ďalší deň ráno sme vyrazili do Štrasburgu. Štrasburg bol nádherný. Absolvovali sme aj plavbu loďou, kde sme si nasadili na uši slúchadlá a počúvali o histórií budov navôkol. Videli sme tam ľudí rôznych rás a národností, množstvo pestrých stánkov, ktoré svojím tovarom lákali zvedavých turistov, nádherné budovy sme si uložili do pamäte našich mobilov a vyskúšali sme si silu našich nôh, keď sme vystúpili po schodoch až do veže hlavnej katedrály. Do Europarlamentu sme išli až popoludní, kde nás pri vstupe ,,prehľadali ako na letisku.“ Privítala nás samotná europoslankyňa Monika Smolková. Oboznámila nás s prácou europoslancov, mali sme aj možnosť zúčastniť sa ich rokovania. Sedeli sme na balkóne a so slúchadlami na ušiach sme si vypočuli v slovenčine simultánny preklad reči poslancov, ktorí sa prihlásili do rozpravy. V takmer večerných hodinách sme sa rozlúčili s p. Smolkovou, poďakovali za pozvanie a možnosť spoznať Europarlament a vidieť na vlastné oči prácu europoslancov. Do Eirsteinu sme dorazili o 21. hodine, kde na nás už čakala chutná večera v miestnej malej rodinnej reštaurácii. S mestom sme sa rozlúčili malou večernou prechádzkou. V utorok ráno sme po raňajkách vyrazili na dlhú cestu domov. Návšteva Europarlamentu v Štrasburgu sa nám veľmi páčila. Máme veľa krásnych zážitkov a krásnych spomienok. Vedomosti, ktoré sme tu nadobudli určite využijeme aj na vyučovacích hodinách. Ďakujeme.

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola služieb a priemyslu sv. Jozafáta, Trebišov
   • skola@csostv.sk
   • 056/66 702 11
   • Komenského 1963/10 075 01 Trebišov Slovakia
   • Slovenská Republika
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje