• Novinky

      • Vzdelávací kurz o víne a tokajskej oblasti

      • V dňoch 17. - 22.3.2019 malo niekoľko žiakov  odboru hotelová akadémia a hostinský možnosť  absolvovať vzdelávací kurz a pobyt  vo Viničkách. Bohatý  program bol zameraný na agroturistiku a vínnu turistiku v prepojení k vinohradníctvu. Žiaci získali vedomosti o histórii vinohradníctva a ovocinárstva, o výrobe vína, oboznámili sa s archiváciou vín. Spoznali významné oblasti a historické pamiatky v okrese Trebišov v prepojení na Medzibodrožie a Tokajskú vinohradnícku oblasť. Oboznámili sa s regionálnymi jedlami, miestne špeciality si mohli dokonca aj uvariť. Získané poznatky žiaci iste využijú v ďalšom štúdiu aj reálnom živote.

      • Cassovia Koniferum Cup 2019

      • Barmanská súťaž Cassovia Koniferum Cup 2019 opäť s našou účasťou. V tomto roku reprezentoval našu školu dievčenský tím - Anička a Ester. Dievčatá na súťaž pripravoval Mgr. Pavol Fedák. Sme radi, že dievčatá získali na súťaži nielen vzácne skúsenosti, ale tiež priniesli pohár v podobe umiestnenia sa na 3. mieste vo svojej kategórií. Za výbornú reprezentáciu, ochotu a nadšenie učiť sa patrí všetkým veľká vďaka.

      • Odborná stáž - hotel FIS

      • Žiaci odboru spoločné stravovanie absolvovali dobrovoľnú odbornú stáž v hoteli FIS na Štrbskom plese. Okrem rozširovania zručností a skúseností vo svojom odbore mohli zažiť úžasnú atmosféru tatranskej prírody. Ďakujeme všetkým žiakom - Klaudii, Bibuš, Aďke aj Lukymu za výbornú reprezentáciu našej školy a svojich odborov - hostinský, hostinská (ktorý už absolvovali) a spoločné stravovanie.

      • Lyžiarsky kurz 2019

      • Ďalší zo série lyžiarských kurzov sa aj v tomto školskom roku konal na našom obľúbenom mieste, v Lopušnej doline.

     • I. miesto na EKOGALA 2018
      • I. miesto na EKOGALA 2018

      • V dňoch 7. a 8. decembra 2018  sa uskutočnil  13. ročník medzinárodných trhov poľnohospodárskych ekologických produktov  -  Ekogala  2018 v poľskom Rzesowe. Súčasťou  podujatia bola aj medzinárodná gastronomická súťaž Europejski Konkurs Kulinarny, ktorej sme sa zúčastnili spolu so šiestimi školami z Poľska. Našu školu reprezentovali dva súťažné tímy. Všetkých žiakov na súťaž pripravovala MOV Mgr. Soňa Polanská. Na priebeh súťaže dozerala  8 - členná porota, zložená zo šéfkuchárov, pôsobiacich v špičkových reštauráciách a hoteloch v Rzesowe. Gabriel a Jakub pripravovali hlavné jedlo s názvom  „ Bravčová panenka v bylinkovej kruste, špenátové krupoto, šalotkové pyré, petržlenové pesto a mrkvový čips“ a dezert „Tvarohové gule s teplým ovocím a karamelovými vlasmi“. Za ich prácu ich porota  odmenila pekným štvrtým miestom. Dominik a Boris pripravili víťazné jedlo  „Bravčová panenka pečená v lístkovom ceste, špenátovo-zemiakové pyré, karamelová pikantná omáčka s orieškami, glazovaná baby mrkva a cviklový čips“ a dezert „Čokoládová zmrzlina s lesným ovocím“, čím sa umiestnili na skvelom prvom mieste. Všetkým naším súťažiacim srdečne blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy.

     • Návšteva Európskeho parlamentu - Brusel
      • Návšteva Európskeho parlamentu - Brusel

      • V rámci projektu Dobrý nápad, naše žiačky odboru Hotelová akadémia získali špeciálnu cenu. Poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Mikolášik ich pozval do Bruselu, kde okrem prehliadky mesta, zavítali aj do parlamentu a zúčastnili sa slávnostnej večere.

     • DOD 2018
      • DOD 2018

      • Počas dňa otvorených dverí mali všetci, ktorí zavítali do našej školy, možnosť vidieť, ochutnať, vyskúšať mnohé činnosti a aktivity konkrétnych štúdijných, učebných odborov aj odborov nadstavbového štúdia. Rovnako sa všetci dozvedeli o našich plánoch v budúcom školskom roku.

      • Varenie so šéfkuchárom - hotel Glamour

      • Workshop vo varení, pod vedením absolventa našej školy - Erika Šoltésa, šéfkuchára hotela Glamour na Zemplínskej Šírave. Zúčastnili sa ho žiaci odborov hotelová akadémia a hostinský, hostinská. Výnimočný zážitok z učenia, kedy žiaci varili pod dohľadom šéfkuchára rôzne špeciality, ktoré následne mohli ochutnať. 

      • Erasmus+ Barcelona 2018

      • V termíne 7. – 20. 10. 2018 sa desať pedagogických zamestnancov našej školy zúčastnilo dvojtýždňovej stáže v rámci projektu Erasmus+ v slnečnej španielskej Barcelone. Cieľom projektov Erasmus+ je získavať nové skúsenosti, zručnosti a zdokonaľovať sa v cudzom jazyku. Následne tieto nové získané vedomosti obohacujú vyučovací proces a zdokonaľujú osobnostný a odborný profil učiteľov a majstrov odborného výcviku. Partnerom našej školy v projekte bola reštaurácia Futbalarium. Táto reštaurácia je blízko štadiónu Nou Camp a prevádzkuje ju maďarský manželský pár. Počas dvoch týždňov naši vyučujúci mali možnosť spoznať organizáciu práce, spôsob riadenia prevádzok cestovného ruchu, komunikáciu s hosťom a porovnať systém práce so spôsobom riadenia prevádzok u nás. Všetky získané vedomosti, skúsenosti a zručnosti vyučujúci následne využijú pri výučbe odborných predmetov a odborného výcviku a odovzdajú ich žiakom ako cenné poznatky získané v zahraničných podmienkach.

      • Autosalón Michalovce

      • Dňa 9. 11. sa uskutočnil v Michalovciach autosalón, kde sa prezentovali novinky zo sveta automobilov. Naši žiaci odboru autoopravár mechanik na takomto podujatí nemohli chýbať.

      • Futsalový turnaj

      • Skvelá atmosféra a dramatické súboje. Tak by sme mohli charakterizovať VI. ročník futsalového turnaja, ktorý sa uskutočnil 26. 10. 2018 v telocvični našej školy a zúčastnilo sa na ňom 6 družstiev. Ako sa na poriadny turnaj patrí, nechýbali góly, ani nervozita, ktorá neskôr opadla. Všetci športovci mali obrovskú chuť bojovať a  snažili sa podať čo najlepší výkon. Turnaj sa niesol v duchu fair-play a bez vážnejších zranení. Po záverečnom hvizde posledného zápasu nasledovalo vyhodnotenie:

       1. miesto obsadilo Gymnázium Ľ. Štúra – Michalovce, 2. miesto patrilo učiteľom CSOŠ sv. Jozafáta, 3. miesto si odniesli MOV CSOŠ sv. Jozafáta, na 4. mieste skončila Gréckokatolícka eparchia – Košice, na 5. mieste Vojenský útvar – Trebišov a 6. miesto obsadili dve družstvá: ZŠ sv. Mikuláša + Gymnázium sv. Moniky – Prešov.

       Po vyhlásení výsledkov si všetci zúčastnení vychutnali výborný guľáš a priateľské posedenie, pri ktorom nechýbala dobrá nálada. 

      • Moja story, tvoja story

      • Do galérie Moja story, tvoja story boli pridané fotografie.

       Naša škola sa zapojila do projektu " Road Show - Moja story, tvoja story", ktorého cieľom bolo motivovať študentov k tomu, aby si plnili svoje sny a túžby. Po každodennom hlasovaní sme sa  umiestnili na prvom mieste vo svojej kategórii a stali sa tak víťaznou školou. Dňa 23. 10. 2018 k nám v rámci tohto projektu zavítali ambasádori Tomi Kid, Strapo, Laci Strike a Janka_travelhackerka. Títo ľudia nám porozprávali svoje životné príbehy, aj to, ako v živote bojovali s rôznymi prekážkami. Ako prvý sa k nám prihovoril majster sveta v profesionálnom boxe Tomi ,,KID" Kovács. Všetci sme si s napätím vypočuli jeho príbeh. Spomenul aj to, že k boxu ho priviedol jeho otec,  bývalý československý šampión, ktorý sa pre neho stal veľkým vzorom. V ringu si to "rozdal" s naším pánom riaditeľom. Strapo, známy slovenský raper, porozprával o ťažkom detstve a priznal sa, že bol často šikanovaný. Keďže je veľký bojovník, stále si veril. Laci Strike, známy choreograf a tanečník, si zase zaspomínal na svoje tanečné začiatky a zmienil sa aj o svojej tanečnej škole, ktorú úspešne vedie niekoľko rokov. Po ňom sa nám predstavila cestovateľka a blogerka Janka, ktorá vyštudovala právo, no vybrala sa úplne iným smerom. Dnes stojí za úspešným blogom, vďaka ktorému si splnila svoj sen a tvrdí, že cestovanie predstavuje nielen jej vášeň, ale aj živobytie. Janka všetkým radí, ako sa dá  lacno cestovať po svete. Ako posledný dostal slovo tanečník, ktorý tancuje spolu s Lacim. Jeho príbeh bol azda najdojímavejší. Narodil sa s telesným postihnutím. Všetkým dokázal, že aj napriek svojmu hendykepu je skvelým tanečníkom. Na záver nám naši hostia odpovedali na otázky, ktorými ich zahrnuli naši žiaci. Sme veľmi radi, že sme mali skvelú príležitosť stretnúť so známymi osobnosťami na pôde našej školy. Ďakujeme im, že nás motivovali k tomu, aby  sme vždy išli za svojím cieľom a plnili si svoje túžby i keď cesta k nim nie je vždy jednoduchá.

      • Milión detí sa modlí ruženec

      • Do galérie Milión detí sa modlí ruženec boli pridané fotografie.

       18. októbra 2018 sa deti a mladí zo 74. krajín spojili v modlitbe za pokoj vo svete prostredníctvom akcie „Milión deti sa modlí ruženec“. V gréckokatolíckom chráme Zosnutia Presvätej  Bohorodičky v Trebišove sa do tejto iniciatívy zapojili aj žiaci CSOŠ sv. Jozafáta. Pridali sa tak k približne tristo žiakom a študentom zo všetkých základných a stredných škôl, mesta Trebišov. Na úvod všetkých prítomných pozdravil o. Dušan Seman, trebišovský protopresbyter. Žiakom a študentom pripomenul, že modlitbou ruženca môžu zmeniť chod sveta. Po jeho slovách sa začala samotná modlitba radostného ruženca, ktorú viedol o. Milan Kmec, duchovný správca CSOŠ sv. Jozafáta. Myšlienka akcie Milión detí sa modlí ruženec vychádza zo slov sv. Pátra Pia, ktorý povedal, že ak sa bude milión detí modliť ruženec, zmení sa svet.

      • LEČOFEST 2018

      • Do galérie LEČOFEST 2018 boli pridané fotografie.

       Dňa 27. 9. 2018 si milovníci dobrého leča zmerali sily vo varení tejto známej špeciality. Horúce plné kotle a veselá atmosféra prilákali na školský dvor nielen žiakov, ale aj učiteľov a MOV. Práve tu sa konala súťaž pod názvom ,,LEČOFEST". Do súťaže sa prihlásilo 20 družstiev. Medzi nimi boli aj dve učiteľské, dve družstvá tvorili MOV a jedno zamestnanci Tesca, ktoré nám sponzorovalo ingrediencie. Prípravy na varenie sa začali krájaním cibule, z ktorej  niektorým tiekli až slzy. Každý tím mal svoj špeciálny recept a tiež si zvolil originálny názov. V celom areáli školy rozvoniavalo lečo i údená slaninka, či dobrá klobása. Po troch hodinách varenia sme sa už všetci tešili na prvé ochutnávky. Niektorí pri svojom stánku privítali porotu i verejnosť nielen lečom, ale aj ďalším milým prekvapením. Podávali sa sladké i slané dobroty, zemiakové placky i lokše. Po ochutnávke leča prišlo na rad vyhodnotenie a odovzdanie pekných cien, za ktoré sa chceme poďakovať našim sponzorom: Tescu Trebišov, firme Avon, reštaurácii DEJA VU, ako aj našej žiačke Jaroslave Farkašovej, ktorá nám upiekla krásne a chutné torty. Na 3. mieste sa umiestnilo družstvo LEČO BOYS z 3. H triedy, 2. miesto získala celá 1.T trieda a na 1. mieste skončilo družstvo CHILLI LEČO z 1. H triedy. Cenu verejnosti vyhral tím Jánošíkovské lečo z 3.B triedy a cenu dospelých si odnieslo družstvo RED CHILLI PEPPER. Víťazom blahoželáme a veríme, že na tento nádherný deň budeme ešte dlho spomínať.

  • Kontakty

   • Stredná odborná škola služieb a priemyslu sv. Jozafáta, Trebišov
   • skola@csostv.sk
   • 056/66 702 11
   • Komenského 1963/10 075 01 Trebišov
   • Slovenská Republika
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje