• Novinky

      • Stáž ERASMUS+ Praha

      • Po dlhom období pandémie sa konečne žiakom našej školy podarilo vycestovať na stáž v rámci projektu Erasmus+. S prísnymi protipandemickými opatreniami sa stáž realizovala v metropole Čiech, v Prahe. Žiaci odboru hotelová akadémia a kaderník tak dostali jedinečnú možnosť absolvovať zahraničnú prax v lukratívnych podnikoch v centre Prahy. Naši žiaci spolu s dozorom učiteľov boli ubytovaní v 3* hoteli – Comfort Prague City East, v dvoj- a trojlôžkových izbách so sociálnym zariadením na každej izbe. Mali zabezpečené raňajky a večere formou bufetových stolov. K dispozícii mali herňu, fitness centrum a spoločenskú miestnosť. Žiaci odboru hotelová akadémia a odboru kaderník vykonávali stáž v týchto hoteloch a podnikoch:  

       1. 4-hviezdičkový MOODs Boutique hotel – je to jedinečný designový hotel v centre Prahy len pár minút od Námestia republiky s veľkým obchodným centrom Palladium, Staromestkého námestia, Židovského mesta a množstva ďalších pamiatok.

       Žiaci Sylvia Balogová, Radka Zuščáková, Viliam Doboš a Peter Bezeg pracovali za barom, kde pripravovali miešané nápoje a kávy. Taktiež prestierali stoly na podávanie raňajok a obsluhovali hostí

       1. Jan Hotels je spoločnosť s rodinnou tradíciou, ktorá prevádzkuje niekoľko štvorhviezdičkových hotelov      v Prahe. Naši žiaci stážovali v hoteloch Duo, Leonardo a Carol. Hotel Duo je novo zrekonštruovaný štvorhviezdičkový komplex, ktorý ponúka svojim hosťom širokú škálu kvalitných služieb, okrem iného aj posilňovňu a bowlingové centrum.

       Žiaci Rebeca Múdra, Viktória Pačutová, Simona Jakubová, Samuel Šiňanský a Roland Magura pracovali za barom, v obsluhe a na recepcii.

       Hotel Leonardo je jedinečný boutique hotel nachádzajúci sa v historickej budove z 15. storočia len pár krokov od Karlovho mosta.

       Žiaci Slavomír Baňas a Melánia Kotľárová – pracovali ako concierge na recepcii a v obsluhe.

       Hotel Carol je oázou pokoja kde si môžete odpočinúť po náročnej prehliadke mesta. Nachádza s v ňom unikátny The Hummus Bar s ponukou stredomorskej kuchyne.

       Žiačka Nikola Kaščáková v tomto hoteli praxovala na recepcii.

       1. Hairthusiats je kadernícky salón v Prahe kde vykonávali stáž naši štyria žiaci odboru kaderník. Majitelia salónu sa rozhodli otvoriť prevádzku po mnohých štúdiách a praxe, zúčastnili sa množstva súťaží doma aj v zahraničí kde obsadzovali prvé miesta. Salón pracuje s vysoko kvalitnými produktmi prémiovej značky Authentic Beauty Concept.  V tomto salóne vykonávali stáž žiaci Alexia Piptová, Monika Tuchyňová, Viktor Tomko a Veronika Lucovičová.

       Vo svojom voľnom čase žiaci navštevovali kultúrno-historické pamiatky, akými sú Karlov most, Orloj, Pražský hrad, Václavské námestie, Múzeum voskových figurín, pozreli si históriu čokolád, Staromestské námestie, vystúpili na Vyhliadkovú vežu a absolvovali prehliadku mesta vyhliadkovým historickým vlakom. Súčasťou pobytu je aj víkendový program, kedy si žiaci zajazdili na motokárach.

       Táto stáž bola pre našich žiakov mimoriadne prínosná najmä kvôli tomu, že odpadla jazyková bariéra. Žiaci sa naučili pohybovať sa, orientovať vo veľkomeste, využívať moderné druhy mestskej hromadnej dopravy. Naučili sa samostatnosti, zodpovednosti nielen za seba, ale za kolektív. Spoločné aktivity ich naučili ako si organizovať život, zvýšila sa ich schopnosť empatie a tolerancie. Naučili sa komunikovať so zákazníkmi, hosťami, personálom, čím sa stali sebavedomejšími a skúsenejšími. Významným dokumentom, ktorý žiaci získali po absolvovaní tejto stáže je EUROPASS-MOBILITA, dokument  ktorý opisuje zručnosti, ktoré ste si rozvinuli počas konkrétneho obdobia mobility. Môže obsahovať informácie o vašej pozícii a úlohách, pracovných zručnostiach, jazykových zručnostiach, digitálnych zručnostiach, organizačných a manažérskych zručnostiach, komunikačných zručnostiach. Tieto zručnosti môžu byť veľmi cenné pri uchádzaní sa o pracovné miesta a prihlasovaní sa na kurzy v budúcnosti.

   • Kontakty

    • Stredná odborná škola služieb a priemyslu sv. Jozafáta, Trebišov
    • skola@csostv.sk
    • 056/66 702 11
    • Komenského 1963/10 075 01 Trebišov Slovakia
    • Slovenská Republika
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje