• Novinky

      • Autosalón Michalovce

      • Dňa 9. 11. sa uskutočnil v Michalovciach autosalón, kde sa prezentovali novinky zo sveta automobilov. Naši žiaci odboru autoopravár mechanik na takomto podujatí nemohli chýbať.

      • Futsalový turnaj

      • Skvelá atmosféra a dramatické súboje. Tak by sme mohli charakterizovať VI. ročník futsalového turnaja, ktorý sa uskutočnil 26. 10. 2018 v telocvični našej školy a zúčastnilo sa na ňom 6 družstiev. Ako sa na poriadny turnaj patrí, nechýbali góly, ani nervozita, ktorá neskôr opadla. Všetci športovci mali obrovskú chuť bojovať a  snažili sa podať čo najlepší výkon. Turnaj sa niesol v duchu fair-play a bez vážnejších zranení. Po záverečnom hvizde posledného zápasu nasledovalo vyhodnotenie:

       1. miesto obsadilo Gymnázium Ľ. Štúra – Michalovce, 2. miesto patrilo učiteľom CSOŠ sv. Jozafáta, 3. miesto si odniesli MOV CSOŠ sv. Jozafáta, na 4. mieste skončila Gréckokatolícka eparchia – Košice, na 5. mieste Vojenský útvar – Trebišov a 6. miesto obsadili dve družstvá: ZŠ sv. Mikuláša + Gymnázium sv. Moniky – Prešov.

       Po vyhlásení výsledkov si všetci zúčastnení vychutnali výborný guľáš a priateľské posedenie, pri ktorom nechýbala dobrá nálada. 

      • Moja story, tvoja story

      • Do galérie Moja story, tvoja story boli pridané fotografie.

       Naša škola sa zapojila do projektu " Road Show - Moja story, tvoja story", ktorého cieľom bolo motivovať študentov k tomu, aby si plnili svoje sny a túžby. Po každodennom hlasovaní sme sa  umiestnili na prvom mieste vo svojej kategórii a stali sa tak víťaznou školou. Dňa 23. 10. 2018 k nám v rámci tohto projektu zavítali ambasádori Tomi Kid, Strapo, Laci Strike a Janka_travelhackerka. Títo ľudia nám porozprávali svoje životné príbehy, aj to, ako v živote bojovali s rôznymi prekážkami. Ako prvý sa k nám prihovoril majster sveta v profesionálnom boxe Tomi ,,KID" Kovács. Všetci sme si s napätím vypočuli jeho príbeh. Spomenul aj to, že k boxu ho priviedol jeho otec,  bývalý československý šampión, ktorý sa pre neho stal veľkým vzorom. V ringu si to "rozdal" s naším pánom riaditeľom. Strapo, známy slovenský raper, porozprával o ťažkom detstve a priznal sa, že bol často šikanovaný. Keďže je veľký bojovník, stále si veril. Laci Strike, známy choreograf a tanečník, si zase zaspomínal na svoje tanečné začiatky a zmienil sa aj o svojej tanečnej škole, ktorú úspešne vedie niekoľko rokov. Po ňom sa nám predstavila cestovateľka a blogerka Janka, ktorá vyštudovala právo, no vybrala sa úplne iným smerom. Dnes stojí za úspešným blogom, vďaka ktorému si splnila svoj sen a tvrdí, že cestovanie predstavuje nielen jej vášeň, ale aj živobytie. Janka všetkým radí, ako sa dá  lacno cestovať po svete. Ako posledný dostal slovo tanečník, ktorý tancuje spolu s Lacim. Jeho príbeh bol azda najdojímavejší. Narodil sa s telesným postihnutím. Všetkým dokázal, že aj napriek svojmu hendykepu je skvelým tanečníkom. Na záver nám naši hostia odpovedali na otázky, ktorými ich zahrnuli naši žiaci. Sme veľmi radi, že sme mali skvelú príležitosť stretnúť so známymi osobnosťami na pôde našej školy. Ďakujeme im, že nás motivovali k tomu, aby  sme vždy išli za svojím cieľom a plnili si svoje túžby i keď cesta k nim nie je vždy jednoduchá.

      • Milión detí sa modlí ruženec

      • Do galérie Milión detí sa modlí ruženec boli pridané fotografie.

       18. októbra 2018 sa deti a mladí zo 74. krajín spojili v modlitbe za pokoj vo svete prostredníctvom akcie „Milión deti sa modlí ruženec“. V gréckokatolíckom chráme Zosnutia Presvätej  Bohorodičky v Trebišove sa do tejto iniciatívy zapojili aj žiaci CSOŠ sv. Jozafáta. Pridali sa tak k približne tristo žiakom a študentom zo všetkých základných a stredných škôl, mesta Trebišov. Na úvod všetkých prítomných pozdravil o. Dušan Seman, trebišovský protopresbyter. Žiakom a študentom pripomenul, že modlitbou ruženca môžu zmeniť chod sveta. Po jeho slovách sa začala samotná modlitba radostného ruženca, ktorú viedol o. Milan Kmec, duchovný správca CSOŠ sv. Jozafáta. Myšlienka akcie Milión detí sa modlí ruženec vychádza zo slov sv. Pátra Pia, ktorý povedal, že ak sa bude milión detí modliť ruženec, zmení sa svet.

      • LEČOFEST 2018

      • Do galérie LEČOFEST 2018 boli pridané fotografie.

       Dňa 27. 9. 2018 si milovníci dobrého leča zmerali sily vo varení tejto známej špeciality. Horúce plné kotle a veselá atmosféra prilákali na školský dvor nielen žiakov, ale aj učiteľov a MOV. Práve tu sa konala súťaž pod názvom ,,LEČOFEST". Do súťaže sa prihlásilo 20 družstiev. Medzi nimi boli aj dve učiteľské, dve družstvá tvorili MOV a jedno zamestnanci Tesca, ktoré nám sponzorovalo ingrediencie. Prípravy na varenie sa začali krájaním cibule, z ktorej  niektorým tiekli až slzy. Každý tím mal svoj špeciálny recept a tiež si zvolil originálny názov. V celom areáli školy rozvoniavalo lečo i údená slaninka, či dobrá klobása. Po troch hodinách varenia sme sa už všetci tešili na prvé ochutnávky. Niektorí pri svojom stánku privítali porotu i verejnosť nielen lečom, ale aj ďalším milým prekvapením. Podávali sa sladké i slané dobroty, zemiakové placky i lokše. Po ochutnávke leča prišlo na rad vyhodnotenie a odovzdanie pekných cien, za ktoré sa chceme poďakovať našim sponzorom: Tescu Trebišov, firme Avon, reštaurácii DEJA VU, ako aj našej žiačke Jaroslave Farkašovej, ktorá nám upiekla krásne a chutné torty. Na 3. mieste sa umiestnilo družstvo LEČO BOYS z 3. H triedy, 2. miesto získala celá 1.T trieda a na 1. mieste skončilo družstvo CHILLI LEČO z 1. H triedy. Cenu verejnosti vyhral tím Jánošíkovské lečo z 3.B triedy a cenu dospelých si odnieslo družstvo RED CHILLI PEPPER. Víťazom blahoželáme a veríme, že na tento nádherný deň budeme ešte dlho spomínať.

      • ŠUPA 2018

      • Do galérie ŠUPA 2018 boli pridané fotografie.

       Žiaci tried prvého ročníka CSOŠ sv. Jozafáta sa v septembrových dňoch stretli na duchovno-formačnom stretnutí s názvom ŠUPA 2018 (školský uvítací program). Zámerom tejto aktivity je pomôcť novým žiakom navzájom sa lepšie spoznať, budovať vzájomné vzťahy a oboznámiť ich s duchovnou atmosférou školy. Stretnutia sa konali v dvoch turnusoch v Centre pre mládež Košickej eparchie v Dvoriankach. ŠUPA 2018 umožnila žiakom I.H, I.A a I.B zamyslieť sa nad témou „Kto je človek“, prežiť zaujímavý čas plný aktivít, pri ktorých pomáhali animátori Košickej eparchie a tiež sa lepšie spoznať so svojimi triednymi učiteľmi, či kňazmi školy o. Teodorom Šangrikom a o. Milanom Kmecom. Veríme, že aj vďaka tomuto dvojdňovému stretnutiu sa noví žiaci budú v škole cítiť ako doma.

      • Začiatok školského roka 2018/2019

      • Do galérie Začiatok školského roka 2018/2019 boli pridané fotografie.

       3. septembra 2018 sa pre žiakov a študentov všetkých troch  cirkevných škôl v Trebišove začal nový školský rok. Riaditeľ CSOŠ sv. Jozafáta privítal všetkých študentov na školskom dvore a vydal pokyny hlavne pre prvákov, ktorým predstavil ich triednych učiteľov. Spoločne sme sa vybrali na slávenie sv. liturgie pri gréckokatolíckom chráme Zosnutia presvätej Bohorodičky, ktorú celebroval vladyka Milan Chautur. Prítomní boli aj duchovní správcovia škôl. Vladyka Milan pripomenul vo svojej homílii zodpovednosť každého z nás za svoje vzdelanie, rodičov za výchovu, aby to bolo v súlade s ich svedomím. Učitelia nech vštepujú žiakom aj morálne hodnoty. Pripomenul to v súvislosti s blahorečením Anky Kolesárovej 01.09.2018 v Košiciach. Táto mladá dievčina si zachovala svoju kresťanskú tvár, žila vo viere a verila, že Kristus je jej spásou. A aj pre nás všetkých má byť Kristus vzorom, a tým správnym učiteľom. Liturgii pod holým nebom prialo aj počasie, krásny deň mnohí využili aj na spoveď, aby nový školský rok začali s čistým štítom. Po slávnostnej liturgii bol pre všetkých zamestnancov pripravený obed v reštaurácii Mladosť. Po ňom sa už všetci rozišli pripravení plniť si svoje povinnosti v prospech celej školy. 

      • Chlebom a vínom 2018

      • Do galérie Chlebom a vínom 2018 boli pridané fotografie.

       Dňa 18.08.2018 v areáli Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína ožili tradičné remeslá a zvyky zo zemplínskeho regiónu počas podujatia pod názvom „Chlebom a vínom“. Podujatie svojou účasťou podporilo aj Združenie Tokajská vínna cesta v rámci realizácie projektu „TOKAJ JE LEN JEDEN“, preto v tento deň fungovala aj kyvadlová doprava do tokajských pivníc na degustáciu vína. Naša škola je každoročnou stálicou, bez ktorej si toto podujatie organizátori, ale aj návštevníci nevedia predstaviť. Tradične sa prezentujeme našou originálnou špecialitou - Andrássyho gulášom, ktorý vhodne dopĺňajú zemiakové lokše pripravené podľa tradičného receptu. Okrem gastronomických špecialít návštevníkom predstavujeme našu školu, študijné aj učebné odbory. Novinkou tohto roku bol stánok školskej „firmy“ Tokajská jazda, ktorá získala prvé miesto na podujatí JA Slovensko v Bratislave za najzaujímavejšiu prezentáciu regiónu. Tokajská jazda prezentovala Vinohradnícku oblasť Tokaj, ponúkala výrobky vlastnej produkcie ako je pečený čaj, mätový a bazový sirup, pletené korytnačky ako symbol nášho regiónu a pracovný zošit určený žiakom ZŠ, ktorý hravou formou učí deti poznávať svoj región. Nové priestory v parku, zaujímavý program, výborná organizácia a množstvo návštevníkov prispeli k dobrej nálade podujatia a my sa tešíme na ďalší ročník.

   • Kontakty

    • Stredná odborná škola služieb a priemyslu sv. Jozafáta, Trebišov
    • skola@csostv.sk
    • 056/66 702 11
    • Komenského 1963/10 075 01 Trebišov Slovakia
    • Slovenská Republika
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje