• Novinky

      • Chlebom a vínom 26. 08. 2016

      • Už tradične koncom leta, 26. augusta sa v Trebišove v areáli Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína koná podujatie Chlebom a vínom, ktoré je  v tomto roku zaradené do TOP podujatí programu Košického samosprávneho kraja Terra Incognita. Podujatie odštartovalo vo štvrtok 25. augusta, kedy pracovníci múzea na starodávnom historickom exponáte prekonali svoj rekord a vyrobili najdlhšie ručne pletené lano dlhé vyše 240 metrov. V piatok 26. augusta začali slávnosti na pravé poludnie slávnostnou omšou – poďakovaním za úrodu a posvätením chleba. Následne dožinkový sprievod slávnostne odovzdal dožinkový veniec. Krátko po druhej popoludní v areáli múzea začali slávnosti. Celý areál ožil poľnohospodárskymi činnosťami, dávnymi tradíciami, či remeslami, ktoré dodnes uchovávajú zvyklosti a spôsoby výroby z čias našich predkov. Súčasťou podujatia  bola výstava poľnohospodárskych strojov, stabilných motorov a stredovekých žarnovov, ale  aj súčasnej poľnohospodárskej techniky. Naša škola tradične prispela ukážkami a ponukou jedál, ktoré tematicky súvisia s charakterom podujatia. Najväčší úspech mali perníčky, ktoré si deti, ale aj dospelí s radosťou sami zdobili a brali domov ako suvenír. Pre znalých nášho kraja bol pripravený kvíz o atrakciách nášho regiónu. Recesiou aj tento rok bola Univerzita sv. Urbana v rámci ktorej záujemcovia absolvovali krátku, vtipnú prednášku o Tokajskej oblasti spojenú s degustáciou základných odrôd. Po úspešnom absolvovaní záverečného testu účastníci dostali diplom. Medzi špeciality, ktoré ponúkala naša škola patril Andrássyho guláš. Šesťsto kusov zjedených lokší svedčí o tom, že o našu ponuku bol veľký záujem. Oživením boli tento rok produkty krajčírskej výroby. Veľké poďakovanie patrí všetkým zamestnancom školy a žiakom, ktorí sa zapríčinili nielen o hladký priebeh podujatia, ale aj o prípravné práce.

        

      • Výjazdové rokovanie vlády 24. 08. 2016

      • V stredu 24. 8. 2016 sa uskutočnilo výjazdové rokovanie vlády SR v Trebišove, na ktorom sa rokovalo o návrhu akčného plánu rozvoja okresu. Rokovania sa zúčastnili aj vladyka Milan a riaditeľ školy Slavomír Partila. Naša škola sa stala významným partnerom pri zabezpečení a organizácii podujatia. Naši žiaci odboru hostinský, hostinská a hotelová akadémia pomáhali pri obsluhe členov vlády, pozvaných hostí už pred a počas rokovania. Následne sa konal slávnostný obed členov vlády na čele s premiérom Róbertom Ficom a pozvaných hostí v školskej reštaurácií Mladosť. Za výborne odvedenú prácu a skvelé menu sa premiér osobne poďakoval všetkým zamestnancom reštaurácie aj žiakom. Naša vďaka patrí rovnako všetkým, ktorí sa pričinili o výbornú reprezentáciu našej školy.

        

      • Aktivity turistického krúžku v 2.polroku

      • Skončil druhý polrok tohto školského roka, všetci – žiaci aj učitelia - sa tešíme na prázdniny. Uplynulý čas turisti využili na ďalšie vychádzky, spoznávanie nových miest v blízkom aj vzdialenejšom okolí. Zaujímavý bol jarný pochod zo Zemplínskej Šíravy k Vinnému jazeru. Nádherné počasie, práve sa prebúdzajúca príroda, spev vtákov – to všetko sprevádzalo naše kroky. Zamutovské skaly prišli na rad neskôr. Ku skalnému bralu sme sa dostali cez ukážkový les veľmi pohodovým krokom sme prišli až na miesto. Tu nás prekvapilo množstvo turistov aj horolezcov, ktorí na skalách trénovali. V závere školského roka si zvykneme zorganizovať trojdňové stretnutie. Tento rok sme sa rozhodli pre Vyšné Ružbachy. Tam sme absolvovali výstup z Bielych Vôd k chate pri Zelenom plese vo Vysokých Tatrách. Počasie síce nebolo ideálne, ale výhľady a dobrý pocit z toho, že sme to zvládli, stáli za to. Na druhý deň sme ešte absolvovali výstup na Šarišský hrad, ktorý nás prekvapil rozlohou hradiska. Aj v tomto školskom roku sa nám podarilo vidieť množstvo zaujímavostí a vidieť miesta, ktoré doteraz mnohí z nás nepoznali. Plány na ďalší rok už máme, ak sa k nám pridáte, aj váš návrh bude pre nás výzvou.

        

   • Kontakty

    • Stredná odborná škola služieb a priemyslu sv. Jozafáta, Trebišov
    • skola@csostv.sk
    • 056/66 702 11
    • Komenského 1963/10 075 01 Trebišov
    • Slovenská Republika
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje